SimCity na NES-a? Ktoś odkopał kolejną „nieistniejącą” grę

Pierwsza odsłona kultowego już SimCity – symulatora budowy miasta – pojawiła się w odległym 1989 roku. Gra zdobyła popularność na wielu platformach – ukazała się między innymi na Amidze, Atari ST, a od 1990 roku także na SNES-ie.

Posiadacze NES-ów musieli obejść się smakiem. Ośmiobitowa, starzejąca się konsola zdawała się być za słaba i chociaż plotki o SimCity na „oryginalnym Pegasusie” były, to… w zasadzie to pewnie nikt już nie pamięta, jak to było. Istotne, że nie było gry w tej wersji.

I żylibyśmy dalej nie przejmując się zupełnie całą tą historią, gdyby nie ten materiał, który ujrzał światło dzienne. Oto bowiem ktoś posiada działającą kopię SimCity w wersji na NES-a:

Pomijając niemogącego pohamować się z zachwytem widza, całość prezentuje się nadzwyczaj dobrze, a także… autentycznie. Nie można przecież wykluczyć, że to gra stworzona zupełnie później, albo i spreparowane nagranie. Wszystko wskazuje jednak na to, że mamy dowód na możliwość zabawy w SimCity na starych dobrych NES-ach, Famicomach i Pegasusach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s