Activision-Blizzard usuwa gry z GeForce Now

Niedomagający PR’owo gigant strzela focha i żąda usunięcia swoich gier z usługi grania chmurowego Nvidii.

Ostatnio nieco rozpływałem się nad GeForce Now. Moja opinia nie jest w tym odosobniona, wszak chmura zielonych nie dość, że działa świetnie (jak na tak wczesny etap), to jeszcze nie wymusza na nas kupowania gier (jak np. Stadia). Chyba ten właśnie aspekt nie spodobał się faworytowi w konkursie na najgorszą firmę gamingową roku. Powód? Gry Acti-Blizza wycofano z powodu różnych przyczyn. Jak Nvidia poinformowała serwis VG24/7:

Prosimy mieć na uwadze, że gry Activision-Blizzard zostaną usunięte z usługi na prośbę wydawcy. Jest to niefortunne, jednak liczymy że w przyszłości będziemy mogli przywrócić te oraz przyszłe ich gry do usługi.

No dobra, o co może tak naprawdę chodzić? Niektórzy przypuszczali, że Acti-Blizz tworzy własną usługę do grania w chmurze. Nie wydaje się mieć to jednak jakiegokolwiek pokrycia. Drugim aspektem może być to, że Acti-Blizz prowadzą rozmowy np. ze Stadią o dostępność ich gier na wyłączność. Trzecią możliwością jest to, że gry z Battle.net miały spore problemy przy uruchomieniu na usłudze Now – i wydaje się to być dość mocny powód, jednak zakładam że chodzi tu raczej o drugi aspekt. Acti-Blizz BARDZO jest łase na kasę, więc udostępnienie ich tytułów na chmurze, jeszcze za darmo? Ło matko, no jak to tak nie zarobić 2x na tym samym, tylko gorzej?

Jeżeli pojawi się stanowisko Acti-Blizz w tej sprawie, to zaktualizujemy tego newsa.

Źródło: VG24/7