Airplane Mode – symulator lotu w klasie ekonomicznej

Zapomnijcie o wszelakich Soulsach albo Bullet Hell. Airplane Mode to gra, której przejście będzie nie lada wyczynem.

Airplane Mode to symulator 6 godzinnego lotu w klasie ekonomicznej, począwszy od wyjścia z taksówki do lądowania. Będziemy mogli poczuć doskonałą imersję długiego lotu wliczając w to słabe WiFi oraz płaczące dzieci. Z atrakcji towarzyszyć nam będzie rozładowująca się bateria w smartfonie, Sudoku oraz buczenie silników turboodrzutowych. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym i nawet dostępne jest „całkiem dokładne” śledzenie trasy lotu. Właśnie opublikowano oficjalny trailer nadchodzącego tytułu.

 

Jak można się łatwo domyślić, grę tworzy studio indie, dokładnie Backronym. Ale wydawcą jest już nie byle kto, bo mające na koncie serię The Walking Dead AMC Games. Ostatnio mieliśmy boom na zwariowane symulatory (kozy, kromki chleba, kucharza), przyszedł teraz czas na wyższy poziom trudności. Airplane mode wydaje się też dość dobrze przykuwać wagę do oddania… klimatu takowego lotu.

Na koncie mam kilka lotów w podobnym czasie i warunkach, na szczęście do tej pory udało się uniknąć płaczących przez cały lot niemowląt. Nie mniej – myślę, że ekipa Gramageddonu podejmie wyzwanie i przejdzie ten tytuł. Airplane Mode ukazać ma się w 2020 roku.

Link do gry na steamie