Aktorzy znani z ról w Metal Gear Solid wystąpią w grze indie Steamdolls

Nie jest tu mowa o jakichś drugorzędnych postaciach (albo o Quiet). W grze wystąpią legendarni lektorzy

Przyznam, że mimo tego iż jestem fanem platformówek, a w szczególności wszelkich metroidvanii, to o Steamdolls dowiedziałem się właśnie dziś. Jest to typowo wyglądająca platformówka, jakich wiele ostatnio wychodzi. Różnią ją jedynie 2 szczegóły. Po pierwsze – tworzy ją studio Top Hat Studios, czyli znani z pikantnych anime-gierek studio. Do tej pory mają na koncie jedną platformówkę REDO! która niby się spodobała, ale nie zyskała wielkiej popularności.

steamdolls spl

Po drugie – w tej grze wystąpią legendy, jeżeli chodzi o gamingowy voice acting – David Hayter oraz Christopher Randolph. Pierwszy odpowiada za bardzo znany głos Snake’a a drugi Otacona. Obaj użyczają głosu postaciom serii Metal Gear od pierwszej części Metal Gear Solid. Hayter oczywiście udzielał głosu większości Snake’ów z serii Metal Gear. A co można powiedzieć o samej grze, w której narratorami będą ci panowie?

steamdolls demo 1

Szczerze powiedziawszy – nic nie urywa. Możecie sami spróbować, gdyż na Steam dostępne jest demo. Estetycznie na pewno niektórym przypadnie do gustu – dla mnie jest w porządku. Animowane finishery wyglądają naprawdę dobrze, ale reszta jest co najwyżej średnia. Fakt, głos Haytera robi naprawdę robotę, ale lektor nie zrobi nam gameplayu 😉

Źródło: TheGamer