Aktualizacja 1.12 w World of Tanks na serwerze publicznym – krótkie omówienie

No no, to nam sypnęło nowościami z WoTa. Najpierw piaskownica ze zmianami HE, potem event „księżycowy” a teraz zmiany z kolejnej aktualizacji pojawiły się na serwerze publicznym. Co tam mamy?

Ano trochę tego jest. Jeśli chcecie sobie obczaić oficjalny trailer:

A teraz sobie spójrzmy co tu właściwie mamy.

Rebalans czołgów premium

Wargaming planuje rebalans 15 czołgów premium w tym roku, w tej aktualizacji na pierwszy ogień idą 4 z nich. Zanim o zmianach… prawdopodobnie „rebalans” to będą praktycznie same buffy poszczególnych pojazdów. W przypadku nerfów wargamming zostało by zjedzone żywcem, chyba że dostalibyśmy możliwość rekompensaty za taki czołg (tak było m.in w przypadku SuperPershinga wiele lat temu).

Zmiany obejmują więc:

STG, znanego jako Gwardzista

WoT Gwardzista

Zmiana moim zdaniem raczej kosmetyczna i STG nie pomoże. Nadal nie będzie to pierwszy wybór graczy w kategorii „ruski med”.

SuperPershing

WoT SuperPershing

Jak dla mnie zmiana bardzo pozytywna, choć nieco zaskakująca. T26E4 był moją pierwszą „ósemką” premium, więc mam do niego pewien sentyment. Czy zaczął „odstawać”? Hmm… z jednej strony tak, bo ludzie zaczęli lepiej ogarniać jego pancerz. Z drugiej – to nadal jest kawał dobrej maszyny z ograniczonym MM. Tymczasem dostaliśmy tu naprawdę spory buff do przyspieszenia, dzięki czemu SuperPersh będzie nieco szybciej „dojedżał” do bitwy. Jestem na tak, chociaż moim zdaniem inne premki bardziej zasłużyły na buffy.

STA-2

WoT STA2

Zmiany na japońskim medziku duże nie są, ale też nie musiały być. W aktualizacji 1.12 lekko poprawiono działo i zasięg widzenia. Fajnie, ja się cieszę, ale szczerze mówiąc – STA-2 zawsze był całkiem niezłym medem, więc ta zmiana w moich oczach konieczna nie była.

T-34-3

WoT T-34-3

Kto jak kto, ale „chinol” potrzebował buffa. Zmiany powinny poprawić jego sytuację. Czy wystarczająco – dowiemy się zapewne za parę miesięcy. Moim zdaniem są to jednak zmiany na plus.

Werdykt w sprawie zmian: na plus, choć były chyba bardziej potrzebujące „premki”

Wprowadzenie kolejnych modów bezpośrednio do gry

Wargaming w World of Tanks 1.12 kontynuuje trend dodawania najpopularniejszych modyfikacji do gry. Tym razem będą to cztery kolejne mody. Po pierwsze: dodanie punktów życia obu zespołów dla lepszego rozeznania w sytuacji. Bardzo przydatny mod, dzięki któremu łatwiej ogarnąć, że właśnie dostajemy baty mimo pozornej przewagi pojazdów.

WoT mod

Drugi modeł – ikonka przy już wykrytych pojazdach przeciwnika. No… ok. Przydaje się, ale przeżyłbym gdyby jej nie było. Bardzo miłą opcją, z której często na modach korzystałem, jest za to wyświetlenie wyniku poprzedniej bitwy, jeśli akurat gramy następną. Dzięki temu od razu widać jak nam poszło i nie musimy potem szukać takiego info w garażu.

WoT 1.12

Ostatnim, też przyjemnym modzikiem, będzie ustalenie domyślnej wartości trybu snajperskiego. Chcesz za każdym razem wjeżdżać w x4? Proszę cię bardzo. Miło, że to dodano.

Werdykt w sprawie zmian: na duży plus. Jeszcze trochę i modpacki nie będą mi w ogóle potrzebne. Dodajcie mi tylko jakiś sensowny celownik…proszę?

Stalowy łowca

Hmm… rebalans czołgów w tym trybie + dodanie sprzętów + dodanie powtórek itp. itd.. Nie wiem jak mam to oceniać, bo szczerze mówiąc – nie trawię tego trybu i praktycznie w nim nie gram jak jest dostępny. Pewnie dlatego, że nie lubię battleroyale? No nic, tu się nie wypowiem po prostu.

Werdykt w sprawie zmian: Nie wiem i nie chce wiedzieć.

Wymiana schematów

W tym przypadku nie mamy do czynienia ze zmianą ostateczną, a jedynie propozycją. Schematy to jest coś, co pomogło mi znacznie z przyspieszeniem farmienia czołgów. Zwłaszcza tych cholernie nielubianych. Sęk w tym, że teraz właściwie… nie mam co z nimi robić, skoro praktycznie wszystkie linie (poza najnowszymi Włochami) zostały przeze mnie wynalezione (bo do kupienia wszystkich X to jeszcze daleka droga). Dlatego farma schematów na misjach przestała być dla mnie opłacalna.

I tu wchodzi Wargaming, całe na biało. I proponuje wymianę schematów na: książeczki (ok), elementy personalizacji (wywalone jajca) i dni premium (najs). Oby to weszło na stałe.

Werdykt w sprawie zmian: jak wejdą to zajebiście.

Podsumowanie

No to się Wargaming postarał. Zmiany są jak najbardziej na plus i nie za bardzo jest się do czego przyczepić. Oby więcej takich aktualizacji!