Amnesia: Rebirth – sequel oryginału trafi na PC jeszcze tej jesieni [trailer]

Chyba najpopularniejszy horror ostatnich lat i do tego gra, która wyniosła obecnego króla YouTube, czyli PewDiePie, otrzyma długo wyczekiwany sequel.

Plotki o kontynuacji Amnesii pojawiały się już od jakiegoś czasu. Oficjalnie wiadomo było, że powstanie, jednak bez większych szczegółów. Studio Frictional Games od kilku dni wypuszczało krótkie, straszne teasery. Teraz dostaliśmy wreszcie oficjalne potwierdzenie i trailer Amnesia: Rebirth – bezpośredniej kontynuacji jedynki. Poniżej wspomniany trailer.

 

Pierwsza Amnesia wyniosła na szczyt popularności wielu YouTuberów (w tym PewDiePie, jego Stefano i beczki). Takie to były czasy, że wystarczyło wrzeszczeć przed mikrofonem i już miało się widownię (chociaż teraz wiele się nie różnią pewni youtuberzy). Jedynka słynęła z wielu jump-scare’ów i niektórzy zarzucali jej, że nadużywała tych tanich chwytów. Oferowała jednak sporo możliwości interakcji z otoczeniem i dobre udźwiękowienie. Na trailerze widzimy, że twórcy wyraźnie chcą skupić się na budowaniu atmosfery i straszeniu klimatem a nie wyskakującymi potworami na naszą twarz. Podobnie, jak robił to dobrze przyjęty horror Outlast.

Amnesia Rebirth ma się ukazać jesienią tego roku. Dokładna data jeszcze nie została podana.