Among Us 2 trafiło do kosza. Powód? Sukces pierwszej części

Pierwszy Among Us miał być jak pierwszy naleśnik. Trafić do kosza, by „dwójka” była lepsza. Ale nie będzie.

OK, Among Us ma kilka elementów zrobionych „po łebkach” i twórcy zapewne zdawali sobie z tego sprawę. Gra miała być swoistym testem, czy podobny pomysł się sprawdzi, zebrać nieco pieniędzy i dać czas na stworzenie Among Us 2, które byłoby już docelową produkcją. Coś jednak nie wyszło i to już pierwsze Among Us niespodziewanie stało się hitem.

Co to oznacza dla sequela? Ano tyle, że prace nad nim zostały zatrzymane. Cała para studia InnerSloth idzie teraz w prace nad poprawianiem i poszerzaniem zawartości pierwszej odsłony. Jak to mówią: kuj żelazo, póki zbierze się miarka. Czy jakoś tak…

Jak więc czytamy w oświadczeniu:

Zdecydowaliśmy się anulować Among Us 2 i zamiast tego skupić się na poprawianiu Among Us 1. Cała zawartość, która była planowana dla Among Us 2 trafi do Among Us 1. To prawdopodobnie wybór trudniejszej drogi, bo oznacza kopanie głęboko w kodzie gry, by całkowicie zmienić część jego elementów. Mamy zaplanowane naprawdę wiele i jesteśmy podekscytowani, by pokazać wam nową zawartość, byście mogli kontynuować zabawę!

Wiemy też, jakie nowości pojawią się w grze jako pierwsze:

  • Poprawione serwery
  • Wsparcie dla osób ze ślepotą barw
  • System kont i listy przyjaciół
  • Nowa mapa

W kolejnych miesiącach zaś pojawić się mają dalsze usprawnienia i nowości.