Anthem 2.0 anulowany i idzie ostatecznie do piachu

Czyli stało się dokładnie tak, jak zakładaliśmy od samego początku

Anthem 2.0, nazywany również Anthem NEXT, miał być dużym overhaulem podstawowego Anthem. Jak to jednak z obecnym BioWare bywa, wszystko z projektem szło nie tak. Nikt za niego nie chciał się zabierać, miesiącami nie było żadnych informacji o produkcji, nad projektem pracowało zaledwie kilka osób. Włodarze BioWare oczywiście obiecywali, że wszystko idzie cacy i będzie jeszcze pięknie, jednak efektów prac nadal nie było widać. Aż wreszcie ktoś rzekł „no dobra, koniec tej maskarady. Wyciągamy wtyczkę”.

anthem świętuj rip

BioWare wreszcie przestał mydlić oczy i zdecydowano się (nie wiadomo czy przez EA, czy sam BioWare) ostatecznie anulować prace nad Anthem NEXT. Co z samą grą? Będzie podtrzymywana w takim stanie jak jest teraz, jednak nie otrzyma już żadnych większych aktualizacji. Możecie sobie pograć w pustą skorupę, którą od początku istnienia był Anthem. W ogłoszeniu czytamy jeszcze, że BioWare ma się skupić obecnie nad kolejnym Dragon Age oraz Mass Effect, ale chyba nikt już w to nie wierzy. Ale BioWare ma przynajmniej ładne statuy w swojej super-siedzibie.

bioware office

O ile Dragon Age może jeszcze doczeka się prototypu, to i tak stawiamy, że po Mass Effect Legendary Edition dni BioWare są już raczej na pewno policzone. Potwierdziło się zatem nasze kolejne założenie, a mianowicie, że Anthem NEXT nigdy nie powstanie. Sam Anthem już od jakiegoś czasu widnieje na naszej Do Piachu Master List, więc tu też mieliśmy rację.

Źródło: BioWare