Aż 118 gier jest tworzonych przez THQ Nordic oraz Deep Silver/Koch Media

A precyzując w grupie Embracer Group – jest to spółka posiadająca zarówno THQ jak i Deep Silver/Koch Media

Liczba robi wrażenie i pokazuje, jak poważnie do rozgrywki podchodzi Embracer Group. Po przejęciu marki THQ (już kilka ładnych lat temu) oraz wykupieniu Koch Media w 2018, większość spodziewała się opieszałego wydawcy w stylu Vivendi, który będzie kapitalizował przejęte marki i niechętnie podejmował ryzyko wydawania nowych gier. Oj jak się obserwatorzy pomylili w tym temacie. Wszystko wskazuje na to, że praca wre w studiach THQ i Koch/Deep Silver.

thx nordic games

Na niedawnej konferencji i podsumowaniu zarobków z inwestorami, zarząd podzielił się całkiem ciekawymi informacjami. Wszystkie studia tworzące pod Emracerem ogłosiły w sumie już 49 powstających gier, co już jest dość imponującą liczbą a w produkcji znajduje się kolejnych 69 (nice). Do tego aż 31 gier było wydanych w niedawnym czasie i jest obecnie wspieranych lub rozwijanych. Niestety, jest też nie najlepsza informacja – w tym roku fiskalnym (do 1 kwietnia 2021) nie pokaże się żadna nowa gra AAA. Nie będzie nowych Saints Row ani Dead Island 2 przez rok.

saints row 4 switch

Jest też lepsza informacja – w tym roku powinniśmy otrzymać m.in. Biomutant, Chorus, Deep Rock Galactic, Destroy all Humans!, Iron Harvest, MotoGP 20, Ride 4, Snowrunner, Wasteland 3 oraz WWE2K Battle­grounds. Oczywiście taka masa gier nie jest tworzona przez 2 studia, a ich oddziały oraz podległych twórców. Część tworzonych gier zostanie też na pewno anulowana i nigdy nie ujrzy światła dziennego. Ale na niedobór gier raczej nie powinniśmy w tym roku narzekać.

Źródło: gamesradar+