Blizzard kończy wydawanie nowej zawartości do StarCraft II

Legendarna strategia i tak była wspierana bardzo długo. Chyba czas najwyższy dać jej odpocząć.

Wiele na Gramageddonie o Blizzardzie napisaliśmy – głównie krytycznego. Jednak bywają momenty, kiedy trzeba przyznać, że Blizz odwala naprawdę dobrą robotę. Do takich rzeczy możemy zaliczyć Overwatch (szczególnie jego początki) oraz wsparcie dla swoich „długowiecznych” gier. Mało która firma tak wiele lat dodaje nowe zawartości i daje pełne, rzeczywiste wsparcie nawet kilkanaście lat po premierze gry. Do takich tytułów należą m.in. Warcraft oraz StarCraft.

starcraft 2 wol

Na stronie Blizzarda ukazał się wpis, opisujący zakończenie (i jednocześnie nie zakończenie) wsparcia dla StarCraft II, który w tym roku skończył równe 10 lat. Twórcy obiecują, że gra nadal będzie otrzymywać nowe sezony, będzie balansowana i będą wydawane do niej poprawki, ale żadna nowa zawartość już się nie ukaże. W tym ta płatna. Zespół ma skupiać się na kontynuowaniu uniwersum StarCrafta jako całości. Trudno powiedzieć, co to oznacza. Albo Zamieć zastanawia się nad trzecią odsłoną kosmicznych strategii, albo powstaje coś kompletnie nowego.

Ja osobiście mam wrażenie, że uniwersum StarCrafta zostało mocno jeszcze niezagospodarowane. Pozostaje nam czekać na dalsze informacje od Blizzarda w tym temacie.

Źródło: Blizzard