Blizzard zamyka europejski oddział – plotka

Coś, co było do przewidzenia, a w zasadzie powinno stać się już dawno.

Na początku zaznaczmy – tak, to nadal plotka, ale pochodzi z bardzo wiarygodnego źródła, jakim jest Jason Schreier. Słynie on z bardzo dobrych i wiarygodnych źródeł, więc podajemy tego newsa bez większych obaw. Jak donosi Schreier za pośrednictwem Bloomgera, dziś rano pracownicy francuskiego oddziału Blizzarda w Versailles otrzymali informację, iż oddział zostanie wkrótce całkowicie zlikwidowany. Trzeba też dodać, że na początku tego roku zwolniono 134 z 400 zatrudnionych w tym biurze osób.

kerrigan statue

Czym zajmował się oddział w Versailles? Głównie marketingiem, tłumaczeniami, obsługą klienta oraz dystrybucją lokalną. Początkowo biuro miało być przeniesione do Londynu (nie wiem, czy to nie zmiana na gorsze), ale przez Brexit nie zdecydowano się na taki ruch. Ostatecznie nie wiadomo, gdzie trafi europejska „centrala” Blizzarda. Ani czy w ogóle takowa powstanie.

Sytuacja w Blizzardzie ma się nie najlepiej, a ta wiadomość tylko to potwierdza. W zeszłym roku firma (nie tylko francuska) przeszła ogromne cięcia kadrowe oraz ograniczenia w zatrudnieniu. Do tego Blizzard jest kulą u nogi całej grupy Activision-Blizzard-King, która radzi sobie fenomenalnie. Jeśli sytuacja Zamieci się nie poprawi, to pewnie niedługo zostanie ona całkowicie wchłonięta przez Activision.

Źródło: Bloomberg