BloodRayne na drodze do powrotu. Ziggurat Interactive nabywa prawa do marki

Fani dawnych gier akcji – radujcie się. Oto bowiem wkracza na scenę Ziggurat i przynosi nam nadzieję na reaktywację dawno zapomnianych gier

Jak donosi gamesindustry.biz, wydawca gier retro, Ziggurat Interactive, nabył prawa do serii BloodRayne oraz kilku innych, dawno zamrożonych franczyz. Są to Advent Rising, Raze’s Hell oraz Flip’s Twisted World. Wszystkie te gry łączy mechanika – to gry akcji z trzeciej osoby, z czego BloodRayne jest slasherem, Advent Rising oraz Raze’s Hell to shootery TPP a Flip’s Twisted World jest platformówką 3D. Wygląda na to, że wydawca skupi się na przywracaniu dawnych marek do życia. Cytując Wade Rosena, prezesa Ziggurat:

BloodRayne jest lubianą franczyzą z ogromną rzeszą fanów, więc jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość prowadzenia tej fantastycznej serii. Gracze na całym świecie świetnie wspominają tytuły jak BloodRayne czy Advent Rising, więc możliwość nie tylko przedstawienia tych gier nowej publiczności, ale także rozszerzenia tych światów to coś, co traktujemy poważnie.

Wszystko wskazuje na to, że dostaniemy nie tylko remastery czy wersje HD, które po prostu działają na nowych systemach operacyjnych. Ziggurat już pracuje nad nową odsłoną BloodRayne z oryginalnymi twórcami – Terminal Reality. Tak, pierwotne studio wraca do gry. Jakby tego było mało – Ziggurat nabył więcej tytułów, jednak nie ujawnił całej listy. To wszystko po niedawnym nabyciu praw do wszystkich tytułów 3DO.

bloodrayne dziabnięty

Mam szczere nadzieje, że Ziggurat dowiezie i otrzymamy zasłużoną kontynuację tych gier, a nie tylko leniwe wersje HD. Każdy z tych tytułów nadaje się na pełny remake jak Final Fantasy czy Resident Evil.

Źródło: gamesindustry.biz