Bojkotujecie Activision? To oszczędzicie 175 GB miejsca na dysku (bo tyle zajmuje Call of Duty: Modern Warfare)

Znamy oficjalne wymagania Call of Duty: Modern Warfare. Gra zatańczy tango z miejscem na naszych dyskach. Przynajmniej w wersji pecetowej. Są jednak alternatywy.

Oficjalne wymagania pojawiły się na stronie sklepu Blizzarda, bowiem to właśnie tam będzie dostępna także najnowsza odsłona serii Call of Duty – Modern Warfare. I chociaż same wymagania, jeżeli chodzi o procesor, układ graficzny czy RAM nie straszą, to jeden element może zaskoczyć. Mowa o wymaganej ilości miejsca na dysku twardym. Okazuje się bowiem, że Call of Duty: Modern Warfare to prawdziwy moloch, który potrzebuje aż… 175 gigabajtów miejsca. Nie przypominam sobie gry, która w takim stylu rozwalałaby się po naszym dysku, jak Rosja po mapie.

Alternatywy

Jeżeli nie chcecie tracić tyle miejsca, albo po prostu go nie macie, to są jeszcze co najmniej dwa wyjścia. Pierwsze z nich to bojkot Activision-Blizzard i nie kupowanie ich gier w ogóle. Dlaczego? To wyjaśniał Klapshtein w jednym z poprzednich wpisów. On już zaczął i patrzcie, nie musi się już martwić o swój dysk.

Jeżeli jednak „JP na 75%, bo się trochę cykacie”, to ukradkiem możecie pobrać Call of Duty Mobile na swoje smartfony. Gra działa nieźle i prócz poukrywanych mechanik pay-to-win pozwala miło postrzelać. Dla jasności – wersja mobilna waży około 1 gigabajta. Można? Można.