Call of Duty League przechodzi na PC… ale nie klawiaturę i mysz

Decyzja dość radykalna, ale rdzeń rozgrywki pozostanie praktycznie ten sam

Tak, istnieje oficjalna liga esportowa Call of Duty. Dlaczego o niej tak mało mowa? Bo rozgrywana jest na konsolach i przez wiele lat lawirowała między różnymi generacjami Xboxa lub PlayStation. Ma to się jednak zmienić, gdyż decyzją Activision od 2021 roku rozgrywki będą się odbywać na PC… z ograniczeniem do używania wyłącznie padów. Tak, to dość dziwne posunięcie.

call-of-duty-league-launch-weekend

Jednym z aspektów, decydującym o popularności gier esportowych, jest przyjemność z ich oglądania. Chyba większość zgodzi się, że oglądanie bardzo dynamicznych i jednocześnie precyzyjnych ruchów wykonywanych myszą jest znacznie ciekawsze niż płynne poruszanie się celownika > autoaim > i tak wkoło. Tak, jestem świadom że „padowi” esportowcy zmiażdżyliby mnie umiejętnościami jak robaka, ale gdybym miał obstawiać czy w CoD wygrałby esportowiec grający na padzie czy na klawiaturze – stawiałbym raczej na tego drugiego.

Domyślam się, że Acti po prostu nie chciało wywracać kompletnie ligi do góry nogami. Przejście na klawiaturę + mysz spowodowałoby, że wszyscy obecni esportowcy Call of Duty po prostu straciliby pracę. Może to być jednak zwiastun zmiany kontrolera, który zdecydowanie by się lidze CoD przysłużył. Przynajmniej w ilości widzów.

Źródło: Call of Duty League