Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone implementują nowy anti-cheat

Znacznie skuteczniejsze i znacznie bardziej dotkliwe narzędzie niż bany, trafia właśnie do najnowszego CoDa

Problem z oszustami w grach online to problem stary jak same gry. Twórcy zazwyczaj implementują programy wykrywające oszustów i banują konto danego gracza. Bardziej dotkliwe z narzędzi, stosują blokowanie adresu IP a jeszcze inne banują cały sprzęt. Najskuteczniejszy w tym był chyba anti-cheat do Overwatch, gdzie niektórzy cheaterzy zmieniali całe komputery, łączyli się przez proxy, a i tak ich konta Battle.net były momentalnie banowane. Ale i z tym sobie oszuści z czasem poradzili.

warzone cheat updates

Problem jest dość poważny i nawet płatne gry nie są na to odporne. Kiedyś było po prostu szkoda pieniędzy, ale teraz razem z cheatem można dostać np. nową kopię gry (serio, w Chinach działają takie „firmy”). Ale są też inne sposoby do radzenia sobie z cheaterami. Banowanie delikwenta powoduje po prostu założenie nowego konta i zmianę proxy, lub też stosowanie innego obejścia. Znacznie skuteczniejszą metodą jest zbieranie oszustów i rzucanie ich naprzeciw sobie. I takie właśnie rozwiązanie trafi wkrótce do multiplayera Modern Warfare oraz Warzone.

Infinity Ward oraz Acti nie poprzestają tylko na tym. Gracze dostaną też rozszerzone narzędzia raportowania, czy też potwierdzenia o zbanowaniu zraportowanych przez nich „podejrzanych”. Mieć nadzieję, że narzędzia zdadzą egzamin i liczba problematycznych graczy znacząco dzięki temu spadnie. I sporo bym dał, aby pooglądać stream z takich „derby cheaterów”, szczególnie na reakcje samych grających 😉