Call of Duty: Modern Warfare po cichu zmienia ustawienia sterowania

Zmiany dotyczą oczywiście kontrolerów i nie do końca przypadły do gustu graczom

Crossplay ma swoje wady i zalety. Najnowszy Modern Warfare wspiera zmagania na wszystkich platformach, jednak wiąże się to z kilkoma problemami. Różnice wynikające ze sterowania mysz+klawiatura oraz padem są dramatyczne i te drugie wymagają „wspomagacza”, aby w ogóle móc konkurować z precyzyjnym celowaniem myszką. Tak, rozumiem że są pewnie gracze, którzy na padach zamietliby mną podłogę, ale mowa tu o ogóle graczy a nie elitarnej garstce.

 

Problem aim-assista jest w Modern Warfare ogromny. Na powyższym filmiku użytkownika Horizon Rasp widać, jaką przewagę daje maksymalnie ustawiona asysta celowania (ustawienie precision i focus). Snajperzy mają jeszcze łatwiej – zbliżenie i headshot wchodzi od razu i zakrawa o cheatowanie. Infinity Ward postanowił pozmieniać nieco ustawień kontrolerów (dodano suwak martwej strefy, zwiększono tik-rate), jednak nie pojawiło się w tym temacie żadne ogłoszenie.

COD MW deadzone slider

Sprawę zauważył i opisał na Reddicie użytkownik SpiritualBiskit, jego wątek możecie przeczytać tutaj. Z opisu Bisquita gołym okiem widać, że zmiany są podyktowane balansowaniu szans i zmniejszeniu efektywności zabójczego aim-assista. Tłumaczenie się „pamięcią mięśniową” lekko zalatuje wymówkami. Z mojej strony – tak, uważam że aim assist jest zdecydowanie zbyt łaskawy, szczególnie na crossplayu. Z drugiej jednak – Infinity Ward powinien dorzucić oficjalne informacje w patch notes. Jeżeli komuś nie podoba się granie na padzie przeciwko PC – może sobie wyłączyć crossplay i problem z głowy. Gracze PC też mają taką możliwość.

Źródło: Gamerant

Szukasz prezentu? Sprawdź ofertę smartfonów Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus