Call of Duty najbardziej stresującą grą wg ankietowanych graczy

Całkiem ciekawa ankieta od Comfy Sacks przedstawia pogląd graczy na samych siebie i gry w które grają

Stare powiedzonko mówi, że stopniowanie słowa „kłamstwo” wygląda tak: kłamstwo < większe kłamstwo < największe kłamstwo < statystyka. Jak to bywa ze statystykami, tutaj również można przyczepić się do paru rzeczy. Jak widywaliśmy już np. w rankingach najlepiej sprzedających się gier, preferencje różnią się znacznie, zależnie od regionu. Twórcy ankiety nie określili na jakiej grupie wiekowej i gdzie przeprowadzono badanie. Wiadomo jedynie, że na „reprezentatywnej grupie 1007 graczy”… Ale mimo wszystko warto spojrzeć na wyniki badania grupy Comfy Sacks, gdyż te są dość ciekawe.

CS most stressful games

Najbardziej stresującą grą jest Call of Duty: Modern Warfare, najmniej Simsy. Badanie było przeprowadzane jeszcze przed wyjściem Warzone, więc nie dziwi pierwsze miejsce CoDa, którego średnia wieku fanów najpewniej jest gdzieś w okolicach 12. Do tego w multi jesteśmy zmuszeni słuchać nieczęsto jazgotu kilku takich jednocześnie, chyba że sobie ich wyciszymy. Generator stresu jak się patrzy. Na szczęście Warzone boryka się z tym nieco mniej. Nie dziwi pierwsze miejsce Simsów, jeżeli chodzi o relaksatory. Kolorowa, spokojna, z relaksującą muzyczką. Bez zaskoczeń.

CS most relaxing games

Całkiem ciekawie wygląda też podział na gatunki. Utwierdza on stereotypy co do gier generujących stres. Kolejno są to: FPS, MOBA, Survival, Bijatyki, MMORPG – innymi słowy, wszędzie gdzie możemy zginąć po wielkim wysiłku. Co do relaksacyjnych, to raczej nie ma zaskoczeń. Nieco dziwi druga pozycja gier RPG. Nigdy o tym w ten sposób nie myślałem, ale chyba faktycznie jest coś bardzo relaksującego w odgrywaniu przygód. Na trzecim miejscu znalazły się też symulatory, którego to gatunku w ogóle się nie spodziewałem w zestawieniu, ze względu na jego niszowość.

Cała ankieta porusza znacznie więcej aspektu gamingu, np. podział na płeć, stresujące elementy gry, itp. Wszystko ubrane w formie przyjemnych infografik, jak to widzicie powyżej. Jeżeli chcecie się z nią zapoznać, odsyłam na stronę Comfy Sacks. Trzeba pamiętać, że badanie zostało wykonane niemal na pewno jedynie w USA oraz na jednej grupie wiekowej. W Europie wiele z tych pozycji by się pewnie pozamieniało miejscami i na pewno wskoczyłyby w któreś miejsce gry sportowe.

Źródło: Comfy Sacks