CD Projekt Red oficjalnie zapowiedział kolejne części Wiedźmina

CD Projekt Red wreszcie ogłosił nowy projekt i jest to nic innego, jak rozpoczęcie nowej sagi Wiedźmińskiej 

Gdybyście jeszcze nie wiedzieli, to CD Projekt Red właśnie zapowiedział nową sagę o Wiedźminie. Pomimo plotek o adaptacji Thorgala, Redzi będą jednak kontynuować sprawdzoną franczyzę. Na grafice teaserowej widnieje medalion przysypany śniegiem, więc akcja będzie się dziać najpewniej po wydarzeniach z części trzeciej. Na ten moment nie wiadomo nic więcej o fabule oraz samej grze, jednak mało prawdopodobna jest kontynuacja historii Geralta.

wiesław na łódce

Dość istotną informacją jest też ogłoszenie o przejściu na silnik Unreal Engine 5 – i chwała im za tę decyzję. CDPR kurczowo trzymał się autorskiego silnika REDEngine, który pomimo rewelacyjnych możliwości graficznych, bardzo kulał pod kątem technicznym. Developerzy często narzekali, że przy każdej grze na RED Engine, trzeba było programować fizykę, kolizję, itp. praktycznie od zera. W Unreal Engine takie operacje nie wymagają praktycznie żadnej dodatkowej pracy developerów.

Niech o problematyce RED Engine świadczy fakt, że Redzi poświęcali lata pracy po ukończeniu samej gry na zoptymalizowaniu silnika, tak aby gra w ogóle działała. Najlepiej było to widać na przykładzie Cyberpunka 2077, gdzie ostatnich kilka lat produkcji, to wycinanie zawartości, która nie chciała działać poprawnie oraz ciągłe łatanie błędów i optymalizowanie gry.

silnik cyberpunka
Rzadkie zdjęcie developerów CDPR naprawiających silnik RED Engine

Niestety, nie wszystkie wieści są dobre. Dość niepokojące jest ogłoszenie strategicznej współpracy z Epic Games nie tylko na polu technologicznym, ale i licencyjnym. Wiedźmin 4 Epic Store exclusive? Powiało zimnem bardziej, niż z grafiki promocyjnej… Na razie pozostaje nam czekać na kolejne newsy. Mieć nadzieję, że nie będziemy na kolejną grę od redów czekać tyle, co na Cyberpunka od pierwszego ogłoszenia (dla przypomnienia, od ogłoszenia Cyberpunka do premiery minęło 9 lat).

Źródło: TheWither.com