Code Shifter – nadchodzi klasyczna platformówka od Arc System

Szykuje się nie lada gratka dla fanów bijatyk od Arc Sysytem, platformówek i klasycznych gier.

Arc System znany jest najbardziej ze swoich bijatyk – serii Guilty Gear, BlazBlue oraz Double Dragon. Studio przechodziło trochę problemów w przeszłości i kilkukrotnie traciło prawa do swoich marek. Na szczęście, ich najlepsze tytuły skończyły u nich i regularnie dostajemy chociażby nowe Guilty Gear. AS jednak nie spoczywa na laurach i właśnie zapowiedziało nie lada gratkę – platformówkę „Code Shifter”, w której będziemy mogli grać wieloma postaciami z różnych gier Arc System. Graficznie będzie w pełni wykonana w technologii sprite’owej, znanej z 8-bitowych klasyków.

code shifter chars

Fabuła jest idiotyczna (i trochę wali propagandą) – wcielamy się w programistkę firmy “Awesome Rainbow Corp” i mamy za zadanie pozbyć się bugów z gry, która ma mieć niedługo premierę. Tworzy ona program „Code Shifter”, który wprowadza jej avatara do gry i korzystamy ze wspomnianych postaci, aby pozbyć się błędów. Serio, nie mam pojęcia kto na to wpadł, ale musiał walnąć coś srogiego. Na szczęście sam gameplay już wskazuje, że fabuła nie ma tu jakiegokolwiek znaczenia. Będzie to klasyczny, platformowy side-scroller, w którym mamy w określonym czasie przejść poziom. Do dyspozycji dostaniemy aż 100 postaci, masę kosmetyków do zdobycia i tryb multi do 4 graczy, który będzie bójką FFA.

Wszystko będzie zależało od projektu poziomów, ale na ten moment Code Shifter wygląda naprawdę przyjemnie. Gra ukazać ma się jeszcze w tym kwartale na wszystkie obecne platformy.

Źródło: fightersgeneration, Arc System Works