Crucible już nie wyjdzie z bety i trafia na stałe do piachu

Twórcy stwierdzili, że jednak gra nie jest warta świeczek i grzebią swój jedyny projekt

Krótki to był epizod, nie zapomnę go nigdy. Crucible przejdzie do historii jako jedna z najkrócej żyjących gier online w dziejach. Ale może to i dobrze, gdyż twórcy – o ile nadal będą istnieć – mogli wiele się z tego eksperymentu nauczyć. O Crucible, jego degradacji, cofnięciu do zamkniętej bety i nawet krótką live-recenzję możecie prześledzić pod tym tagiem.

Relentless Studios (nie mylić z Relentless Software) właśnie ogłosiło na Twitterze oraz swojej stronie, że nadchodząca aktualizacja Crucible jest ostatnią. Serwery gry wyłączone zostaną 9 listopada tego roku. Zespół ma pomóc ekipie tworzącej New World – inną grę Amazon Studios. New World jest już po większych beta testach i zapowiada się przed nią nieco bardziej światła przyszłość, niż Crucible.

crucible prom

Czy ta gra musiała tak skończyć? Będę stał na stanowisku, że nie. Crucible wyglądał ładnie, miał całkiem ciekawe tryby i niezły potencjał. Zabiło go coś, co zbyt często ubija ostatnio gry sieciowe – współczynnik TTK, dziwne i nieprzetestowane rozwiązania oraz przede wszystkim mapy. Jestem też w stanie zrozumieć, że naprawa map mogłaby pochłonąć zbyt dużo czasu i zasobów, aby warto było nad czymś co już raz zawiodło się skupiać.

Na pewno zrobimy listę „do piachu”, gdzie Crucible trafi do ścisłej czołówki.

Źródło: strona gry Crucible