CS:GO z największą liczbą graczy w historii. Pobity wynik sprzed 8 lat

I gdy myśleliśmy, że Counter-Strike powinien powoli zwijać manatki, ten bije rekord jednoczesnych graczy. 900 tysięcy!

Gry przychodzą i odchodzą. Ich popularność rośnie, a z czasem przemija. Zdaje się jednak, że nie dotyczy to Counter-Strike’a. Jeszcze niedawno informowaliśmy o największej, średniej ilości graczy w Global Offensive, a jak pokazuje wykres Steam Database, dziś – 9 lutego 2020 pobity został kolejny rekord – w CS:GO grało jednocześnie ponad 900 tysięcy graczy. Niesamowity wynik.

Steam Database wspomniało także, że jest to pierwszy rekord jednoczesnej liczby graczy w Counter-Strike: Global Offensive od sierpnia 2012 roku. Niecałe osiem lat temu w CS:GO grało wtedy nieco ponad 854 tysiące osób. Oznacza to, że wynik został poprawiony już o prawie 50 tysięcy kolejnych osób.

Jednocześnie widać rekordowe wzrosty na samym Steamie – pisaliśmy o tym niedawno.

Rekordy Steama – winny koronawirus?

Chociaż śródtytuł może brzmieć clickbaitowo, to rzeczywiście za wynik mogą odpowiadać Chińczycy. Niedawno okazało się, że chińscy gracze dostają nawet za darmo erotyczne gry, by tylko siedzieć w domu i nie roznosić chorób. Wielu zaczęło więc po prostu grać. Nie tylko w erotyczne „chińskie bajki”, ale też inne darmowe gry na Steam. Oblężenia dotykają – poza Counter-Strike’iem – także np. Dota 2, Path of Exile, czy Warframe.

Koronawirus zdążył też zostać bohaterem nadchodzącej gry steamowej, która nazywa się po prostu… Coronavirus Simulator. Nie, nie żartuję, sami zobaczcie.