Cyberpunk 2077 przesunięty. Tak, znowu. Nie, jeszcze nie na 2021

Ale kto wie, czy tak się w końcu nie stanie. Na razie Cyberpunk 2077 jest opóźniony do 19 listopada 2020 roku.

Kolejna fala przesunięć urlopów na horyzoncie. Oto bowiem CD Projekt RED zapowiedziało, że kolejny raz premiera Cyberpunk 2077 na PC i konsole nie wyrobi się w wyznaczonym terminie. Oficjalna notka dla inwestorów brzmi w tym wypadku tak:

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Jagiellońskiej 74 (dalej: Spółka), w nawiązaniu do informacji przekazanej w Raporcie Bieżącym nr 1/2020 z dnia 16 stycznia 2020 roku, niniejszym informuje, o podjęciu w dniu dzisiejszym decyzji o przesunięciu ustalonej wcześniej daty premiery gry „Cyberpunk 2077” na dzień 19 listopada 2020 roku.

Przesunięcie daty premiery wynika z konieczności finalnego dopracowania gry i usuwania błędów. Powyższe działania wymagają od Spółki zabezpieczenia dodatkowego czasu i nie wpływają na ukończoną już zawartość gry, jej gameplay oraz testy Cyberpunka 2077 rozpoczęte w tym tygodniu przez niezależnych dziennikarzy z całego świata (tzw. hands-on).

A po naszemu? Wciąż Cyberpunk 2077 rozchodzi się w szwach i trzeba go zebrać do kupy, by nie było siary.

Bardziej „ludzkie” wyjaśnienie CD Projekt RED wystosował do graczy na Twitterze:

Padają tam słowa m.in. o konieczności naprawiania ogromu błędów, bo ogromny świat tego wymaga. Pada też stwierdzenie, że CD Projekt RED nie wyda nigdy niedopracowanej gry i jednym z ważniejszych haseł jest „gotowa, gdy będzie skończona”. To oczywiście nawiązanie do Blizzarda, który miał takie podejście względem swoich długowyczekiwanych produkcji.

Problem polega na tym, że „ready when it’s done” było ZAMIAST konkretnych dat premiery, a nie RAZEM z nimi, jak teraz robią RED-zi. Wygląda to po prostu słabo, a gracze tracą cierpliwość. Dobrze by było nie szastać tak kolejnym terminem, bo skoro ma być gotowe, kiedy będzie skończone, to może warto byłoby się trzymać właśnie tego, co?

No cóż, pozostaje nam czekać na Cyberpunk 2077 19 listopada 2020 na PC, PS4 i Xbox One.