Cyberpunk 2077 – zwiększ wydajność zmianą wpisu w konfiguracji | Update

Czy zmiana dwóch linijek w pliku konfiguracyjnym może znacząco poprawić wydajność Cyberpunk 2077? Jeszcze jak!

Tym razem będzie szybko – okazuje się, że w plikach konfiguracyjnych gry znajduje się najpewniej przeoczenie i ograniczenie wykorzystania zasobów naszego komputera do działania z Cyberpunk 2077. Oznacza to, że gra może wykorzystywać jedynie ułamek pamięci RAM komputera i VRAM naszej karty graficznej. Plik z pulą pamięci znajduje się w podkatalogu gry:

Cyberpunk2077\engine\config\memory_pool_budgets.csv

Plik ten otwieramy zwykłym notatnikiem i okazuje się, że dla wersji PC wprowadzone są takie same ograniczenia, jak na konsolach:

Co należy zrobić? Zmienić wartości w kolumnie PC. „PoolCPU” powinno mieć wartość od 50 do 75% naszej całej pamięci RAM. W przypadku 16 GB może to być więc od 8 do 12 GB. Z kolei „PoolGPU” to pełna wartość VRAM naszej karty graficznej. Dla RTX 2060 jest to 6GB, dla RTX 2080 8GB itd.

Plik zapisujemy i odpalamy grę, ciesząc się lepszym działaniem!

Jeżeli posiadacie procesor z SMT

Jeżeli natomiast posiadacie procesor wielowątkowy (AMD Ryzen albo niektóre modele Intel Core, np. i7 7700), warto wrzucić podlinkowany w tym zdaniu drobny mod, poprawiający obsługę wielowątkową. Na stronie Nexusmods jest też wymienionych kilka innych rzeczy, które ten mod naprawia. Jak widać – Cyberpunk ma jeszcze spory potencjał do lepszego działania.

Update 21.12.2020

Wraz z patchem 1.05 powyższe usprawnienia są domyślnie uwzględniane w grze.