Demeo – ciekawie zapowiadająca się gra planszowa VR

Zapowiada się naprawdę ciekawie. Pytanie, czy znajdziemy kogoś do sensownej kooperacji…

Temat gier VR i zestawów wirtualnej rzeczywistości nieco ostatnio przycichł. Największa produkcja VR czyli Half-Life Alyx zrobiła swoje i… trend za nią nie podążył. Niestety, nie mamy zalewu nowych gier na zestawy VR, nie widać też zbyt wiele dużych produkcji AAA na „wirtual”. Na szczęście są mniejsi twórcy, którzy dowożą tam, gdzie ci wielcy nie mogą. Tak jest w przypadku zaprezentowanego Demeo.

Jak widać na trailerze powyżej – jest to nic innego jak gra planszowa, przeniesiona na VR. Wygląda naprawdę ciekawie, jest system rzucania kostką, są karty akcji, jest kooperacja, pionki – wszystko super. Widać, że Demeo ma być na tyle prosto, żeby każdy się odnalazł, jednocześnie zachowując złożoność gier planszowych. I mam też wrażenie, że takie gry powinny pojawić się znacznie wcześniej. Na lockdown i pandemię byłyby w sam raz. Ale i tak szykuje się ciekawsza pozycja na VR.

demeo trailer cards

Pozostaje też pytanie, jakie zestawy VR będą obsługiwane. Jeżeli gierka zadziała nawet na cardboardach, to może zdobyć jakąś popularność. Gdyż głównym problemem do gier VR w kooperacji jest znalezienie osób, które posiadają odpowiedni zestaw VR.

Demeo ma trafić do early access w 2021 roku. Strona gry na Steam już działa.