Demo anulowanego Castlevania: Resurrection odkryte po ponad 20 latach

Zaginiona wersja Castlevanii na Dreamcasta przywrócona. Ok, trochę na wyrost jest nazywanie tego „przywróceniem”, jednak to zawsze coś

Gier, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, choć mogły, jest mnóstwo. Niektóre z nich, a w szczególności anulowane części popularnych serii, urosły do rangi legendarnych. Najbardziej znane to anulowane gry serii Super Mario, Prey 2, Silent Hills oraz Legacy of Kain: Dead Sun (którego prototyp możecie obejrzeć tutaj). Jak się okazuje – udało się odzyskać kopię kolejnej, legendarnej wręcz gry – Castlevania: Resurrection, czyli prequela całej serii.

O grze wiadomo było jedynie tyle, że istniała i była na dość zaawansowanym etapie produkcji. Była nawet prezentowana na E3 w 1999 roku, jednak za zamkniętymi drzwiami. Pokazano na niej 5 grywalnych etapów i demo technologiczne. Pokrywa się więc to z tym, co widzimy na filmie powyżej. Widać jednak, że gra nie była do końca gotowa. Postać nie reaguje np. na większość kolizji i nie ginie od pocisków czy lawy.

castlevania sonia bellmont

Z ciekawostek – Castlevania: Resurrection miała opowiadać historię jeszcze sprzed wydarzeń z pierwszej części Castlevanii. Główną bohaterką miała być Sonia Belmont – przodkini Simona Belmonta. Głównym wrogiem miała być wampirzyca. Gra miała być tytułem ekskluzywnym na Dreamcasta, jednak została anulowana. Jako przyczynę Konami podało niską sprzedaż systemu Segi. A szkoda, bo tak wielki tytuł mógł napędzić nieco sprzedaży Draeamcastowi, a nawet go uratować.

Demo możecie pobrać tutaj

Źródło: Gamesradar+