Demo The Alien Cube już dostępne

Lovecraftowy horror-przygodówka już do ogrania. Na razie tylko demo, ale i tak robi wrażenie.

Tak, ktoś jeszcze korzysta z CryEngine, uchodzącego za silnik, który jest w stanie zapewnić najlepszą obecnie grafikę. Developerzy wolą jednak Unreal Engine, który jest zdecydowanie prostszy a pozwala na niewiele mniej. Do tego UE jest tak popularny, że twórcy nie mają z nim większych problemów. No… prawie.

 

Jednak niejaki Alessandro Guzzo postanowił wziąć CryEngine i stworzyć na nim obłędnie wyglądające gry. Jedną z nich można właśnie ograć – The Alien Cube. Ma być to survival-adventure-horror z domieszką lovecraftowskiego klimatu. Jak możemy przeczytać:

  • SURVIVE — Wander in snowy forests, face hostile weather conditions and travel through otherworldly places and creepy dungeons.
  • LOVECRAFTIAN HORROR — Experience an atmosphere of decay and terror, trying to delve into an incomprehensible reality.
  • EXPLORE & INTERACT — Discover horrifying places, find items to solve puzzles and seek out clues to help unravel the mystery.
  • BEAUTIFUL VISUALS — CryEngine 5-powered graphics with photogrammetric technology allows powerful visuals.
  • IMMERSIVE AUDIO — An atmospheric soundtrack and high quality ambient sounds will give you a true horror experience.
  • THE LAND OF PAIN — Investigate your uncle, the protagonist of the game The Land of Pain. Discover the truth about his past and find how these two games are connected.

Trailer tym bardziej robi wrażenie, iż Guzzo tworzy swoje gry sam. Jeżeli chcecie ograć demo The Alien Cube, to jest ona do pobrania na stronie Steam. Dokładna data premiery jeszcze nie jest znana. Ma to być 2020 rok.

Źródło: DSOGaming