Devolver kupuje Croteam – twórców Serious Sam i Talos Principle

Przejęcie, które odbyło się chyba w najlepszej atmosferze, jaką branża widziała.

Croteam nie wydaje zbyt wiele gier. Po fantastycznych pierwszych Serious Samach, średnio udanych kolejnych i ich perełce, czyli Talos Principle, próżno szukać u nich jakichś większych tytułów. Taka idea nie pasuje do wielkich wydawców, ale dla Devolvera, który dostarcza głównie tytuły indie – jest jak znalazł. Niektórzy mogliby się obawiać, że przejęcie zmusi Chorwatów do częstszego wydawania gier, albo wpłynie negatywnie na jakość ich gier. Patrząc jednak na komentarze wydawcy i Croteam, raczej nie mamy się o co martwić:

Croteam oczywiście zachowa całkowitą wolność kreatywną a Devolver nadal będzie wysyłał do Croteam durne rekomendacje, które będą ignorowane – wolimy, aby tak pozostało.

the-talos-principle-

Jak zatem widać – nie ma obaw o charakterystyczny styl gier Croteam. Obie firmy już zresztą współpracowały przy ok. 10 projektach, więc to jedynie formalizacja współpracy. Odsyłam też do oryginalnego wpisu na stronie Devolvera – naprawdę brakuje nam takiego podejścia w branży, która przecież ma dostarczać rozrywkę.

Źródło: VGC