Do sieci trafiły nagrania reklamujące PlayStation 2 w 1999 roku. Nostalgia wylewa się z monitora

PlayStation 2 to dla wielu najlepsza konsola wszech czasów. A tak Sony reklamowało ją w 1999 roku. Coś pięknego.

Wielkie kudosy dla twórców kanału NeoGamer – The Video Game Archive na YouTube – udało im się zebrać i zmontować nagrania z 1999 roku, w którym najważniejsze osoby w Sony PlayStation opowiadały o nadchodzącej konsoli. PlayStation 2 okazało się opus magnum marki i w wielu miejscach żyje do dziś (tak, sam mam działające PS2). Czy ktokolwiek w 1999 roku spodziewał się, że ta konsola udźwignie chociażby wspaniałe GTA: San Andreas? Wątpię. Zwłaszcza patrząc na te obrazki.

Weźcie popcorn, chusteczki do otarcia łez nostalgii i zanurzcie się w pięknym świecie, gdy najnowszą konsolą Sony było pierwsze PlayStation:

Pierwsze co rzuca się w oczy, to oczywiście fakt, że każda ważna persona w Sony była wtedy nieco grubsza. Ale pamiętajcie – duża masa jest oznaką dobrobytu (sam się tak okłamuję).

A później widzimy te wszystkie wspaniałe technologie, które sprawiły, że PlayStation 2 to do dziś najlepiej sprzedająca się konsola na świecie. W ogóle. W całej historii. Co prawda Nintendo DS coś tam próbuje dorównać, ale wersji kieszonsolki Nintendo było już tyle, że wynik Sony wydaje się być wykonany bez jakiegokolwiek wysiłku.

Dajcie nam znać, jakie są wasze ulubione gry z czasów PS2. Ja spędziłem mnóstwo czasu przy Fight Night, SoulCalibur, God of War, Gran Turismo, Metal Gear Solid i Shadow of the Colossus.