DOOM Eternal porzuca kontrowersyjny anti-cheat

Niecały tydzień temu, DOOM Eternal otrzymał anti-cheat od znienawidzonego Denuvo. Wkrótce go jednak porzuci

Mamy szczęście, że idSoftware słucha graczy a Bethesda nie może sobie więcej pozwolić na większe porażki. Po ogromnym proteście i bombardowaniu negatywnymi recenzjami, twórcy zapowiedzieli (na Reddicie – link) usuną Denuvo anti-cheat z Eternala. Będzie to miało miejsce w łatce 1.1, która powinna ukazać się do końca tego tygodnia. Przy okazji, twórcy odnieśli się do samego działania Denuvo.

doom eternal gameplay trailer

Podobno problemy ze stabilnością gry nie wynikały z działania samego programu a równolegle wprowadzonej łatki do zarządzania pamięcią. No cóż, nigdy tego nie zweryfikujemy, ale nawet gdyby aplikacja działała stabilnie, to i tak jej dostęp do Kernela był bardzo kontrowersyjny. Na szczęście, gracze nie będą się musieli dłużej martwić i idSoftware już pracuje nad innym rozwiązaniem.

denuvo gry legalne

Nie mam zielonego pojęcia, co mają w głowie twórcy/wydawcy, nawiązujący współpracę z Denuvo. Chyba jeszcze nie zdarzyła się sytuacja, kiedy ten program działał jak powinien, czy spełnił swoją funkcję poprawnie. Jedyne do czego Denuvo się przyczynia, to wkurzenie graczy, którzy kupują legalnie gry. Chyba twórcy nigdy się nie nauczą.

Źródło: PCGamesN