Dungeons & Dragons Dark Alliance z datą premiery i trailerem

Hmmm… no nadal nie wygląda to zbyt porywająco

Możecie nie pamiętać, ale popełniliśmy niegdyś taki artykuł, jak „Najgorsze prezentacje na The Game Awards” – dotyczący edycji z 2019 roku. Wśród niechlubnie wyróżnionych znalazł się trailer gry o nazwie Dungeons & Dragons Dark Alliance. Minął ponad rok bez żadnych wieści, aż tu otrzymaliśmy kolejny trailer. Tym razem z datą premiery i rozgrywką.

No cóż, niestety trailer mnie nie porwał szczególnie, za to odniosłem wrażenie, jakbym już gdzieś to widział. Poza oczywistymi podobieństwami do Warhammer Vermintide/2, powstała kiedyś gra wręcz łudząco przypominająca to, co widzę. Nazywała się Hunted: The Demon’s Forge i przeszła jakoś bez echa. I serio, Dark Alliance wygląda jak reskin Hunted. Nie wierzycie? To porównajcie sobie z poniższym gameplayem:

Nie wydaje mi się, aby to był plagiat, po prostu format gry był już kilkukrotnie przerabiany i nigdy nie odniósł jakiegoś wielkiego sukcesu. Z jakiegoś powodu Wizards of the Coast uważają, że „może tym razem”. I gdyby to był taki Vindictus w świecie DnD (może będzie?) to dawałbym mu szansę, jednak wszystko wskazuje że będzie to DD’kowa wersja Vermintide. Ale nie ma co wieszać psów, dopóki gra nie wyjdzie. Dark Alliance ma zaplanowaną premierę na 22 czerwca tego roku.