E3 2020 odwołane „przez koronawirusa”

Nie są to już plotki a potwierdzona informacja od samego ESA. W tym roku, po raz pierwszy od 25 lat, nie odbędzie się Electronic Entertainment Expo

Pierwsze źródła zaczęły dziś wcześnie donosić, aby anulować swoje loty oraz hotele, gdyż E3 będzie odwołane w przeciągu kilku dni. Najróżniejsze źródła potwierdzały wcześniejsze doniesienia. Brakowało jednak potwierdzenia od samego organizatora. Burzę wywołał jako pierwszy ten tweet:

Wygląda jednak na to, że ESA nie chce ryzykować dalszych strat i odwołuje tegoroczne targi E3. Na stronie PCGamesN pojawiła się właśnie aktualizacja, potwierdzająca anulowanie E3. Serwis twierdzi, że ESA potwierdziła ich zapytanie odnośnie odwołania targów. Jak możemy przeczytać „ESA potwierdziła, że E3 2020 nie odbędzie się, ze względu na rosnące obawy odnośnie wirusa COVID-19”. Zarówno na stronie ESA, jak i na innych portalach brakuje jednak oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Nie mniej, nie wygląda aby miał to być fake.

W tym roku E3 miało mocno pod górkę. Pisaliśmy o tym tutaj oraz tutaj. Epidemia, która wydaje się przygasać, może być więc dobrym pretekstem do odwołania eventu i dania sobie czasu, aby lepiej przygotować się na nową formę targów. Ale tego raczej nigdy się nie dowiemy.

Źródło: PCGamesN