E3 2020 się sypie. Nie tylko przez wirusa

Nadal ważą się losy tegorocznego E3. Trwająca epidemia nie pomaga a i samo wydarzenie topi się w kontrowersjach.

W styczniu pisaliśmy, że Sony nie będzie brać udziału w E3. W międzyczasie z udziału lub współorganizacji zrezygnowało kilku twórców kreatywnych, wielu wystawców i producentów gier. Wspominaliśmy, że E3 zmienia w tym roku formę, co nie do końca przypada do gustu wielu osobom. Event miał współorganizować zespół iam8bit, który właśnie na swoim Twitterze ogłosił, iż wycofuje się z „rewolucyjnego” E3 2020

Trudno powiedzieć na ten moment, czy decyzja zapadła w związku z obawami o epidemii czy też formą eventu. Biorąc pod uwagę, jak daleko jest E3, raczej chodzi o to drugie. Wielu obserwatorów, widząc jak z imprezy wycofuje się coraz więcej uczestników, zaczęło wątpić czy event w ogóle się odbędzie. Organizatorzy zapewnili, że prace idą pełną parą. W oświadczeniu przesłanym do PCGamera, ESA napisała:

Potwierdzamy, że iam8bit nie jest już częścią wewnętrznego zespołu organizatorów (…) Nadal współpracujemy z wieloma partnerami, w tym agencją kreatywną Endeavour 160over90, innowatorami Mat + Lo i długoletnimi partnerami E3: GES, Dolaher Events i Double Forte – wszyscy pracują, aby zapewnić ekscytujące i autentyczne wrażenia dla fanów, mediów i całej branży.

Jak widać, ESA wydaje się brnąć w swoją ideę nowej imprezy, która starym wyjadaczom nie przypada do gustu. I szczerze – nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony trochę niepokoi, że wszyscy się wykruszają, jednak z drugiej – ostatnie eventy to festiwale żenady i cringe’u. Jeżeli poprzednie wydarzenia im nie przeszkadzały a teraz jest problem – może nie będzie to jednak zmiana na złe. Zobaczymy. E3 2020 odbędzie się w dniach 9-11 czerwca.

Źródło: PCGamer