E3 nie będzie, więc dostajemy zalew informacji

Dosłownie minuty po potwierdzeniu przez ESA odwołania tegorocznego E3, wydawcy zaczęli masowo informować o tym, co mieli na evencie pokazać. Albo przynajmniej informują nas, że jeszcze nic straconego i szukają alternatywy

Teraz wszystko jasne, dlaczego tak mało informacji dostawaliśmy ostatnimi tygodniami. Firmy naprawdę solidnie szykowały się do E3 (chyba nawet bardziej niż przez ostatnie kilka lat) i wiele trzymano w tajemnicy. Gdy już pewne jest odwołanie E3 i ważą się losy Games Convention, wydawcom nie zależy i zalewają nas informacjami. Ale nie wszyscy.

Microsoft

Bo taki Microsoft powiedział, że oni to i tak zrobią sobie E3. Tylko online i tam pokażą wszystko tak, jak mieli przygotowane. Phill Spencer już obwieścił, że Microsoft zorganizuje cyfrowy event Xbox, w którym zaprezentuje swoje nowinki. Data i szczegóły mają zostać podane wkrótce.

Ubisoft

W bardzo podobnym tonie wypowiadał się Ubisoft. Ubi było coś cicho ostatnimi czasy, więc niemal na pewno trzymali sporo w zanadrzu. Ubi dzieli się jednak wspólnym ogłoszeniem z ESA, odnośnie możliwości zorganizowania w pełni cyfrowego eventu.

Ubisoft mógł tym samym zdradzić, że E3 odbędzie się w pełni jako seria streamów. Możliwości są na stole a na oficjalną decyzję poczekamy. Ale nawet jak nic z ESA wspólnego nie wyjdzie, to Ubi na pewno zorganizuje własne prezentacje.

Warner Bros.

Tak, WB Interactive Entertainment też nam szykował niezłą prezentację. Jak donoszą przecieki, zaprezentowana miała być nowa odsłona Batmana oraz… nowa gra w uniwersum Harrego Pottera. Co wydaje się być sporym zaskoczeniem, szczególnie że tytuł ma być z gatunku RPG. Ta informacja ukazała się dzięki znanemu dziennikarzowi Kotaku, Jasonowi Schreier’owi który podzielił się przeciekiem na Twitterze.

Nintendo i pozostali

Kilku mniejszych wydawców postanowiło podzielić się od razu informacjami (jest ich dużo i trudno je śledzić), Nintendo nie wydało jeszcze stanowiska w tej sprawie. Wszyscy piszą jednak podobnie – mamy czekać. Najpewniej zostanie zorganizowany jakiś event zastępczy online, gdzie wszyscy wydawcy będą streamować swoje prezentacje na Twitchu i pozostałych platformach. W temacie cyfrowego zamiennika E3 (o ile taki w ogóle powstanie) na pewno jeszcze będziemy informować.