Embracer kupuje Flying Wild Hog oraz… 12 innych firm

Shadow Warrior w zespole z THQ i Koch Media. Ale przejęcie było (znowu) wręcz na ogromną skalę.

Embracer ostatnio bardzo rośnie w siłę. W tym newsie opisywaliśmy ich ostatnie Wielkie Zakupy i jak się okazuje, te (bardzo spore) nie zaspokoiły apetytu wydawcy. Dziś dowiedzieliśmy się (najpewniej szybciej, niż część pracowników) o nabyciu Flying Wild Hog przez Embracer Group. Polscy twórcy, znani głównie z serii Shadow Warrior, stają w jednym szeregu z twórcami Metro czy Insurgency. Przy okazji Embracer nabył 12 innych firm, z czego 10 to twórcy gier.

embracer logo

Mimo większej ilości nabytych studiów, najpewniej wydano mniej. Flying Wild wydają się być największym nabytym studiem. Reszta to twórcy gier na mobile, lub niszowych tytułów. Wyjątkiem może być tutaj Purple Lamp Studios – współpracowali przy tworzeniu Sea of Thieves i stworzyli ciepło przyjęty remake SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated. Reszta zakupionych firm: 34BigThings, A Thinking Ape Entertainment, Coffee Stain North, IUGO Mobile Entertainment, Mad Head Games, Nimble Giant Entertainment, Quantic Lab, Silent Games, Snapshot Games, Sandbox Strategies, Zen Studios.

shadow warrior 3 teaser trailer

Wiele wskazuje na to, że wcale nie jest to zła wiadomość. Embracer nie kojarzy się z tymi „złymi, wielkimi” wydawcami, którzy pchają łapska w studia, próbując wycisnąć z nich każdy grosz. Raczej stawiają na wolność twórczą i nie ingerują za wiele w działanie developerów. Latające Dzikie Wieprze mogą za to oczekiwać stabilnego finansowania lub pieniędzy na rozrost studia czy większych inwestycji. O przyszłość jednego z fajniejszych polskich studiów jesteśmy więc spokojni.

Źródło: Embracer

Szukasz prezentu? Sprawdź smartfony Motorola:

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Play

Motorola Moto E7 Plus