Epic Games właśnie wydało RPG za darmo – Battle Breakers

NOWE DARMOWE RPG OD EPIC GAMES!!1!! Zanim popadniecie w zachwyt i odpalicie Epic Games Launcher, by pobrać Battle Breakers musicie coś wiedzieć…

Więc tak, Epic Games rzeczywiście wydało właśnie Battle Breakers. Tak, gra jest darmowa i można ją pobrać za pomocą Epic Games Launcher. Napiszę więcej – gra dostępna jest nie tylko na PC, ale i w wersji mobile na Androidzie i iOS. Robi się (nie)ciekawie, prawda?

Otóż właśnie zmierzałem do tego, że Battle Breakers to próba Epic wyrwania kawałka tortu z mega-popularnych gier typu „zbieraj bohaterów, buduj drużynę, klikaj codziennie, czekaj na odnowienie energii, by iść dalej i zapłać jak trafisz na ścianę, albo grinduj – twój wybór”. Trochę przydługa nazwa gatunku, ale przynajmniej dużo mówi. Jest zwiastun:

Battle Breakers – crossplay

Jeszcze tu jesteście? No to rzeczywiście was zainteresowało. No bo w sumie miliony grają w tego typu gry, czego przykładem jest na przykład AFK Arena (a niżej podpisany spędził przy niej 2 miesiące). Epic zachęca do sprawdzenia gry i ma jednego fajnego asa w rękawie – gra działa crossplayowo. Postęp robiony na smartfonie i komputerze synchronizuje się ze sobą. W drodze do pracy/szkoły możemy więc poklepać kilka potworów, a w domu przy komputerze… znów poklepać kilka potworów. Bo może telefon się wam rozładuje… cokolwiek.

Autoplay w wydaniu Epic Games

Już podjarani? To być może ostudzi was fakt, że Battle Breakers to nawet większy samograj, niż wspomniane AFK Arena. W grze można odpalić osławioną funkcję Autoplay, a przy pojedynkach aplikacja podpowie nam, którzy bohaterowie będą stanowić zgrany i mocny zespół.

Epic Games tłumaczy, że za nowe RPG odpowiada relatywnie mały zespół dłubiący przy tej produkcji „od niechcenia”. Ale podpisuje się pod nią marka, którą kojarzymy z Fortnite. Chociaż w sumie także z takim Paragonem (o ile w ogóle pamiętamy tę grę), więc już nieważne.

Ale jakbyście chcieli, to Battle Breakers pobierzecie ze strony Epic Games Store.