Event Berserk w Black Desert Online

Tak, chodzi o TEGO Berserka. Jedna z najbardziej legendarnych serii mangi/anime doczekała się eventu w kolaboracji z Black Desert Online.

Jeżeli nie możecie doczekać się kolejnej próby animacji Berserka, albo czekacie aż Kentarou Miura łaskawie wyda następny chapter mangi, to możecie wskoczyć do Black Desert Online, aby wziąć udział w evencie z uniwersum Berserka. Trwa on do 4 grudnia, czasu zatem jest całkiem sporo. I nie jest to pojedyncze zadanie, tylko seria questów, którą kończy raid na Nosferatu Zodda. Na drodze spotkamy nikogo innego, jak Skull Knighta. Niestety, questline wymaga osiągnięcia 60 poziomu, więc jeśli nie macie towarzyszy do power levelowania, to możecie się nie wyrobić. Do zdobycia są zestawy przedmiotów jak np. Behelit, zbroja Gutsa, fairy Puck i ogólnie masa innych świetnych gratów, nawiązujących do legendarnej serii.

Nosferatu Zodd

Nie da się ukryć, że jestem strasznym fanbojem Berserka. Mangę przeczytałem kilka razy, serie anime również (tą CGI abominację też). I Japończycy mają strasznie dziwny zwyczaj do marnowania potencjału gier, bazujących na mandze/anime (kiedyś pojawi się o tym artykuł). Berserk niestety nie należy do wyjątków. Powstało kilka gier w tym uniwersum, głównie typu Musou, które polegają na bezmyślnym rąbaniu tysięcy nic nie znaczących mobów a potem średnio angażującej walce z bossem. Serio, te gry są dokładnie tak fascynujące jak ten opis. Dopiero Dark Souls, którego twórcy sami przyznali, że inspirowali się Berserkiem, dobrze oddawał klimat i odczucia płynące z mangi. Niestety, fani nadal czekają na godną grę, osadzoną w uniwersum Berserka od początku do końca. Event Black Desert wydaje się być dość ciekawy i to jest jeden z momentów, w którym żałuję, że nie gram w jakąś grę…