Fall Guys najczęściej pobieraną grą z PS Plus

Czyli o tym, jak to niepozorna gra o torze przeszkód stała się globalnym hitem

Na Twitterze PlayStation ukazał się wpis z gratulacjami dla twórców Fall Guys, studia Mediatonic, za wydanie najczęściej pobieranej gry z oferty PlayStation Plus. W dziejach. Biorąc pod uwagę, że PlayStation Plus obejmuje dwie ostanie generacje konsol PlayStation oraz, że można było dostać tytuły takie jak Uncharted, Batman: Arkham Knight czy ostatni Call of Duty Modern Warfare, to naprawdę nie lada wyczyn.

Fall Guys to ostatni fenomen, który właśnie od pojawienia się w ofercie PlayStation Plus zaczął bić rekordy popularności. To niepozorna gierka, w której mierzymy się z innymi „guysami”, biegnącymi na torze przeszkód (lub innymi przeszkadzajkami). Gra wzorowała się na programach telewizyjnych typu Total Wipeout. Jak widać, nie potrzeba ogromnych studiów z armią pracowników. Wystarczy dobry pomysł i zadbanie, aby gracze dobrze się bawili. No właśnie – grywalność to jest coś, o czym współcześni twórcy (szczególnie AAA) lubią zapominać.

Trzeba tu też dodać, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy PlayStation Plus popularyzuje jakąś grę, czy nawet cały gatunek. To samo miało miejsce, gdy w ofercie PlayStation Plus ukazał się Demon’s Souls. Dopiero pojawienie się tej gry w ofercie premium Sony, spopularyzowało pierwsze Soulsy, rozpoczynając cały gatunek, który jest bardzo popularny do dziś.