Fallout 76 nie chce umrzeć. Dodatek z NPC-ami dostał zwiastun i pojawi się 14 kwietnia

W Fallout 76 już niedługo pojawią się NPC-e. Wszystko za sprawą dodatku Wastelanders, który dostał właśnie zwiastun

Brak NPC-ów w Fallout 76 był ciekawą decyzją. Gra miała być całkowicie opowiadana przez samych graczy, ale coś nie wyszło. W sumie to wiele. Zamiast postaci niezależnych questy dawały nam po prostu rozsiane po świecie terminale. Zamiast rozmawiać z innymi postaciami, czytaliśmy po prostu ich wpisy z przeszłości. Czy wiele to zmieniało? Tak, sprawiało, że gracze mieli wrażenie, że ktoś kpi im prosto w twarz.

Świat gry miał z czasem być tak zaludniony graczami, by ci sami tworzyli narracje i nadawali jej tempo. Problem w tym, że w Fallout 76 na jednym serwerze panował zbyt restrykcyjny limit w liczbie graczy. W efekcie cały ten pozbawiony dialogów system był o kant tyłka.

Aż wtem! Niemal półtora roku od oficjalnej premiery pojawi się dodatek Wastelanders. Wraz z nim długo wyczekiwane postaci niezależne. Czekaliśmy sporo, bo Bethesda nie miała w ogóle przygotowanego systemu dialogów dla Fallouta 76.

Zwiastun dodatku obejrzyjcie poniżej:

 

I chociaż głupio mi to pisać… w takiej formie Fallout 76 wygląda nieźle. Jeżeli jeszcze Bethesda pozbędzie się większości irytujących błędów i wad, może to tchnąć drugie życie w tę grę.

Tymczasem zostaniemy przy Divinity: Original Sin II.