Fizyka w Half-Life: Alyx pomaga spełniać się artystycznie i nie tylko

Zaawansowana fizyka silnika Source 2 wykorzystanego w Alyx, pozwala na znacznie więcej, niż rzucanie przedmiotami

Grupka utalentowanych graczy, wyposażona w zestaw VR oraz Half-Life: Alyx , znalazła sposób na urozmaicanie czasu sobie oraz nam. Poziom szczegółów oraz zachowania przedmiotów w Alyx przyprawia o ból głowy i sprawia, że nawet „tradycyjne” gry wypadają przy niej blado. No bo w jakiej grze możemy wysunąć antenkę ze starego radia i zmienić stacje? Albo złapać krzesło i zasłonić się nim przed atakiem wroga. Ale Valve na tym nie poprzestał. Widać, że Alyx to próba pochwalenia się, co potrafi zaawansowany VR i zaimplementowano w grze kilka naprawdę dobrze działających mechanik.

Pisanie po szybie i lekcje z Testo… znaczy Alyx

Najszybciej zauważono, że markery leżące pod oknem działają bardzo realistycznie. Możemy użyć ich do pisania po szybie i również użyć gąbki do zmycia tego, co napisaliśmy. Poza standardowymi „samolotami”, niektórzy wykorzystali markery do tworzenia rysunków a wyjątkowo kreatywny nauczyciel poprowadził lekcje matematyki właśnie na tej szybie. Zobaczcie sami

 

Pianino

Tablica to jednak nie wszystko. W grze znajduje się działające pianino, na którym możemy grać. Pianino nie jest perfekcyjne, ale pozwala na zagranie głównych linii melodycznych, znanych z memów lub filmów. YouTuber Lambomang skleił kilka minut różnych fragmentów utworów, które udało mu się zagrać.

 

Żonglowanie, tarcza z krzesła i inne zastosowania fizyki

Ostatnim trendem w Alyx jest żonglowanie. Łącząc tą umiejętność ze scenkami w grze, wychodzi całkiem komiczny miszmasz

 

Fizyka pozwala jednak na znacznie więcej. W grze możemy wejść w interakcję z ogromną ilością przedmiotów, rozbijać skrzynki, otwierać wieka wiader, zrywać drewniane belki, rzucać przedmiotami. Serwis UploadVR zrobił kilkominutowy montaż możliwości interakcji i fizyki w HL Alyx. I z tym filmikiem Was zostawiam.

 
Zachęcamy do wspierania kanałów, których filmiki zamieściliśmy. Odwalili kawał dobrej roboty i na pewno nie pogardzą lajkiem 😉