Fortnite opuszcza early access. Tak, ten Fortnite

Przyznam się bez bicia że i ja zapomniałem, że Fortnite był – jakby nie patrzeć – grą w early access

Krótkie streszczenie historii – Fortnite ujrzał światło dzienne 25 lipca 2017 roku i… mało brakowało, a projekt spotkałby ten sam los, co Battleborn. Tak, Fortnite i jego początkowe tryby były bardzo mało popularne. Większość widziała Fortnite: Save the World jako dziwną próbę gry kooperacyjnej à la Left 4 Dead 2 z 3-ciej osoby z kompletnie nieodpowiednią dla tego klimatu grafiką, a Fortnite Creative, jako niewypaloną próbę skopiowania Minecrafta. Przez 2 miesiące istnienia gry, przykuła ona znikomą ilość osób. Tak, chociaż trudno w to obecnie uwierzyć – Fortnite wisiał na włosku od anulowania.

fortnite askodfjn

Pomoc przyszła z nieoczekiwanej strony – H1Z1 oraz Playerunknown’s Battlegrounds święciły ogromne sukcesy, mimo ich opłakanego stanu technicznego i wysokiej ceny. Epic postanowił wstrzelić się w kwitnący szał na battle royale i stworzył darmowy Fortnite: Battle Royale w zaledwie 2 miesiące. Silnik Unreal Engine jest na tyle elastyczny i uniwersalny, że pozwolił Epicowi bardzo szybko stworzyć tryb, który był odpowiedzią na panujący trend. Opłakany stan techniczny oraz opłata wymagana do dostępu u konkurencji sprawiła, że Fortnite: Battle Royale stał się w krótkim czasie królem gatunku.

Spowodowało to dość ironiczną sytuację – tryb, który miał być side-kick’iem okazał się głównym, natomiast Fortnite: Save the World, który był trzonem gry, nadal pozostawał w early access. Dopiero w dniu dzisiejszym Epic ogłosił, że prace nad Fortnite PvE zostały zakończone. Nadal jednak aby zagrać w Save the World należy uiścić opłatę (co jest dość niezrozumiałe). Dopiero teraz jednak można mówić, że Fortnite jako całość wyszedł z early access.

Źródło: Gamerant