Games Done Quick organizuje event specjalny, aby pomóc w walce z COVID-19

Największy event speedrunnerów, który już od kilku lat gromadzi rzeszę fanów i wspiera fundacje charytatywne, podejmuje rękawice w walce z obecną pandemią

Na stronie Games Done Quick pojawiło się ogłoszenie, dotyczące obecnej sytuacji i nadchodzących Summer Games Done Quick. Letnie GDQ zostaje przesunięte na 16 – 23 sierpnia. Jednocześnie zostanie zorganizowany Corona Relief Done Quick, który odbędzie się już 17 – 19 kwietnia, czyli w pierwszy weekend po świętach. Maraton ma się odbyć w całości online. 100% zebranych wpłat trafi do fundacji Direct Relief, która prowadzi wsparcie w walce z wirusem na całym świecie. Zgłoszenia gier trwają do 2 kwietnia, a 13 zostanie ogłoszony dokładny terminarz wydarzenia. Ogłoszenia możecie śledzić na Twitterze, oficjalnej stronie GDQ albo na ich kanale Twitch.

crdq april 2020

Letnie SGDQ będzie organizowane praktycznie od zera. Wszystkie zgłoszenia gier, wolontariuszy, hostów zostają anulowane i będą przyjmowane od nowa. Ma to sens, gdyż wielu speedrunnerów może przenieść swoje gry na CRDQ. Nie powinniśmy więc narzekać na brak ciekawych speedrunów. Jeżeli przegapiliście poprzednie Games Done Quick, to nic straconego. Możecie obejrzeć praktycznie wszystkie powtórki na oficjalnym kanale YouTube GDQ. Od siebie, najszczerzej polecam blok „Awful Games Done Quick”, gdzie speedrunnerzy grają w naprawdę słabe i zepsute gry. Poniżej najlepsze momenty Awful Block, w jego opisie możecie znaleźć wszystkie ogrywane w nim powtórki w całości.