Games Done Quick uzbierał 400tys $ na walkę z pandemią

Kolejny powód, żeby spędzić trochę czasu na Twitchu w słusznej sprawie

Jak już pisaliśmy, letni event Games Done Quick został przesunięty, jednak ekipa GDQ przygotowała dodatkowy, kwietniowy maraton, który miał na celu pomoc w walce z COVID-19. Więcej szczegółów możecie poczytać w oryginalnym newsie.

W zeszły weekend odbył się wspomniany maraton o nazwie Corona Relief Done Quick. I ten event wyglądał kompletnie inaczej od wszystkich innych GDQ. Tym razem, speedrunnerzy transmitowali swoje zmagania z domów i wychodziło… różnie.

ddr crdq

Nie oznacza to wcale, że event się nie udał. Ogrywano gry retro, arcade oraz najbardziej znane klasyki. Jeden speedrunner transmitował nawet swoje zmagania w Dance Dance Revolution. Wydarzenie przykuło do ekranów kilkadziesiąt tysięcy osób, które uzbierały aż 400 tysięcy dolarów, które trafią bezpośrednio do fundacji Direct Relief.

Obecnie fundacja całe swoje siły skupia na walce z panującą pandemią koronawirusa. Nic, tylko przyklasnąć. Społeczność speedrunnerów znowu dała radę. Miejmy nadzieję, że letnie Summer Games Done Quick będzie mogło się już odbyć bez większych przesunięć i problemów.

Cały zapis możecie obejrzeć na kanale Twitch GDQ