Gdzie można kupić VR Valve Index? Nigdzie

Valve Index – zestaw VR stworzony z myślą o nadchodzącym Half-Life: Alyx jest niedostępny na całym świecie. Wszędzie się wyprzedał.

VR w końcu trafi pod strzechy? PSVR był pierwszym relatywnie tanim i całkiem przyzwoitym systemem, ale trzeba szczerze przyznać, że poza Resident Evil VII brakowało na nim poważniejszych tytułów. A przynajmniej tych, które działały bardzo dobrze. Valve Index VR to zestaw do wirtualnej rzeczywistości, który jest widocznie droższy. Pełen komplet z dwiema stacjami bazowymi kosztuje 4700 złotych. Fanów VR to jednak nie odstraszyło. Wystarczyła jedna zapowiedź – Half-Life: Alyx – i sprzęt rozszedł się na pniu.

Dosłownie.

Jak donosi serwis Road to VR, w każdym z 31 regionów, gdzie oferowany był Index, już go nie ma. Także w Polsce, chcąc zakupić ten sprzęt, natrafimy na przycisk „Powiadom mnie” w miejsce standardowego „Kup”:

Valve Index VR

 

Czy to oznacza, że Valve niedoszacowało i niedoceniło fanów? Albo chcą stworzyć poczucie, że ich sprzęt jest mocno elitarny i pożądany. To również popularna taktyka wśród sprzedawców, zwłaszcza droższych gadżetów. Najpewniej jednak zadziałała marka Half-Life i poniższy zwiastun:

 

Przypomnijmy, że nie tak dawno Valve pokazało działanie Alyx na większej liczbie urządzeń. Warto również wspomnieć, że mimo ogromnego zainteresowania nowym Half-Life, wypadałoby sprawdzić dostępne już teraz inne produkcje. Listę najciekawszych gier VR zebraliśmy dla was w oddzielnym artykule.