GodFall – obejrzyj pierwsze fragmenty z exclusive’a na PlayStation 5

O GodFall, grze na wyłączność na PlayStation 5, usłyszeliśmy w grudniu, a już dziś wycieka pierwszy gameplay. Czadowo.

Za GodFall odpowiada studio GearBox, a więc goście, którzy wcześniej dali nam serię Borderlands i… w zasadzie nic ciekawego poza tym. Ach, była jeszcze kiedyś taka gra Brothers in Arms. Dziś oczy na nich są zwrócone z innego powodu – w grudniu zapowiedzieli GodFall, pierwszy oficjalnie ogłoszony tytuł startowy na PlayStation 5. Nic więc dziwnego, że hype jest mocny.

A teraz cały ten hype-train jeszcze podskoczył, bo oto w sieci pojawiły się pierwsze cząstki gameplayu. Zobaczcie sami (kliknijcie w czarne pole):

[GodFall] [Video] – Combat Footage (A Fraction of the footage from an Unreleased Trailer I have) from r/PS4

Autor tego posta na Reddicie twierdzi, że to wyciek, że ma dostęp do zwiastuna itd. Wyczuwam brednie, bo mając cały gameplay, wrzuciłby wszystko. To ewidentnie akcja marketingowa, która ma podpompować liczbę nagłówków wspominających GodFall. No i się udało również z nami. A dlaczego? Bo warto rzucić okiem na to, jak mogą wyglądać pierwsze gry nowej generacji. Nawet, jeżeli te nie mają zwykle szczęścia do większego zapadania w pamięć.

No bo czy ktoś ostatnio słyszał o seriach F.E.A.R. lub Resistance (startówki PS3)? Albo wypowiadał się z rozrzewnieniem nad Call of Duty: Ghosts lub Killzone (PS4)?. No dobrze, na PlayStation 4 był jeszcze Assassin’s Creed i Battlefield 4. Z tym, że te gierki mógł mieć akurat każdy na dowolnej platformie.

Wy też nie możecie doczekać się oficjalnej prezentacji PS5? Ta ma podobno nastąpić już za kilka tygodni.