Gra planszowa Darkest Dungeon ufundowana w rekordowym tempie

To się nazywa siła marki…

Wyjątkowa, ambitna i klimatyczna gra, to i równie duży odzew fanów. Darkest Dungeon to świetna gra, która przeniosła dungeon-crawlery na zupełnie inny poziom. Fantastyczna narracja, rewelacyjny styl graficzny i bardzo wysoki poziom trudności zaskarbiły sobie serca tysięcy fanów. No i taki dungeon-crawler ma ogromny potencjał do przerobienia na planszówkę. Na rynku istniało już kilka gier bez prądu, proponujących podobną rozgrywkę, jednak oficjalnego tytułu nam brakowało.

Twórcy (Red Hook) oddali franczyzę w ręce Mythic Games, którzy na koncie mają m.in. planszówkę Fantasy Brawl. Uruchomili zbiórkę na Darkest Dungeon na Kickstarterze i… osiągnęli cel zbiórki w zaledwie kilkadziesiąt minut. Obecnie kampania zebrała ponad 4mln zł w mniej niż 24 godziny od uruchomienia. A do końca pozostało jeszcze 16 dni! Nic, tylko pogratulować. Ale mam wrażenie, że nie jedynie marka zadecydowała o takim sukcesie. Pakiet wygląda bardzo bogato (72 figurki, masa plansz) oraz zaprezentowano już gameplay. Podejście do fanów też na pewno zrobiło swoje. A ja pozostawiam Was z opisem rozgrywki:

 

Jeżeli chcecie złożyć zamówienie, to gra wysyłana jest od wpłaty 100$. Zamówić ją można na stronie kampanii na Kickstarterze