Gra w uniwersum Star Wars i nowy tytuł z Indiana Jones – czyli Lucasfilm Games wraca do gry

Disney przeszedł wreszcie od zapowiedzi do akcji i rozpoczął licencjonowanie gier z markami Lucasfilm

Długo im to zajęło. Zbyt długo. Od przejęcia Lucasfilm przez Disney minęło osiem lat i do tej pory licencje na gry szły dość marnie. Męczeni byliśmy ciągłymi Battlefrontami od EA, ewentualnie remasterami jak np. Star Wars Racer. Umowa licencyjna EA kończy się jednak w 2023 roku, więc może będzie z tym nieco lepiej. Chociaż Fallen Order był niezły. Dodać też trzeba, że z Lucasfilm do Disneya trafiły najróżniejsze marki. Najbardziej znanymi są oczywiście Gwiezdne Wojny, ale drugą jest Indiana Jones. I zacznijmy małym teaserem od Indiego:

Bethesda tworzy grę o Indiana Jones

Matko, ile lat może zająć wymyślenie, że gry o Indie’m są istną żyłą złota? Przecież cały Uncharted jest inspirowany dziełem LucasFilm i „Indianajonesizmy” wylewają się z niego na potęgę (szczególnie w trójce). Poza starociami na Atari i jakimiś skromnymi grami (ewentualnie serią LEGO), nie doczekaliśmy się naprawdę dobrej gry o Indiana Jones. Wczoraj ukazał się jednak ten oto tweet:

Ekipa Bethesdy zabiera się więc za tworzenie całkowicie nowej przygody o Indiana Jones. Dokładnie odpowiadać ma za nią MachineGames, znani przede wszystkim z serii Wolfenstein. Niestety – nic więcej o niej nie wiadomo, poza tym że sam Todd Howard ma być jej producentem. Mieć nadzieję, że gra z Indianą Jones’em nie będzie reprezentowała jakości Wolfenstein: Youngblood…

Ubisoft tworzy nową grę w uniwersum Star Wars

Drugim, sporym ogłoszeniem w tym temacie, jest informacja, iż Ubisfot tworzy grę w otwartym świecie w uniwersum Star Wars. Z tej okazji, oczywiście pojawił się odpowiedni tweet (matko, jak ja nie lubię tego serwisu…):

Jest to dla mnie dość gorzko-słodka informacja. Za grę odpowiadać ma studio Massive, które tworzyło The Division/2. Szczerze – The Division to dla mnie typowe gry na 7 godzin. Nie widzę ich w roli twórców kolejnego KotOR’a. Mam nadzieję, że nie dostaniemy „open world” looter shootera w świecie gwiezdnych wojen. To byłaby istna katastrofa, na miarę Marvel’s Avengers.

star wars ubisoft

Wiele wskazuje na to, że nie jest to takie samo związanie Ubisoftu z LucasFilm Games, jak to miało miejsce przez ostatnie 8 lat z EA. W wywiadzie na StarWars.com łatwo można wyczytać, że EA nadal ma swoje projekty w uniwersum Star Wars. LFGames będzie od tej pory najpewniej licencjonował poszczególne gry, a nie całe franczyzy. Jak ma to obecnie miejsce z markami Dungeons & Dragons oraz Warhammer.

LucasFilm Games – Nowa Nadzieja?

Powrót marki LucasFilm Games może nam sugerować, że Disney planuje całkowicie nowe otwarcie dla gier Gwiezdnych Wojen oraz Indiany Jones’a. Marka LucasFilm Games zniknęła już w 1990 roku i od tamtej pory znana była pod nazwą LucasArts Entertainment.

Źródło: starwars.com, PCGamesN