Gracze GTA Online informują, że stracili cały dobytek. Poważny problem?

GTA Online cieszy się ogromną popularnością mimo kilku lat na karku. Nie dziwi więc wkurzenie graczy, którzy stracili w grze cały „majątek” – domy i samochody.

GTA Online pozwala toczyć wirtualne gangsterskie życie. Z czasem za zdobyte pieniądze mamy możliwość wykupowania kolejnych posiadłości i samochodów, które podkreślają nasz status. Niektórzy gracze „pracowali” miesiącami, by to uzyskać. Szkoda byłoby to więc „ot tak” stracić, prawda?

Ano szkoda, ale niektórzy gracze GTA Online właśnie tego doświadczyli. To ogromny problem. Pierwsze informacje o problemach pojawiły się zaledwie kilkanaście godzin temu, a wpis na Steamie ma już ponad 20 stron. Nie brakuje tam pełnych frustracji wypowiedzi na temat gry i Rockstara.

Zobaczcie sami:

GTA Online - Steam

 

Najpewniej zawinił tu błąd z bazą danych. Jeżeli ta została uszkodzona, to najpewniej Rockstar będzie zmuszony przywrócić jej ostatnią działającą kopię zapasową. Istnieje więc szansa, że w GTA Online wróci stan sprzed kilku dni. Wszystko zależy od tego, czy nie uda się naprawić błędu, oraz jak często Rockstar robi backup danych dla swojej gry.

Nasza rada? Nie logujcie się w najbliższym czasie do GTA Online i czekajcie na oficjalne komunikaty twórców.

W wolnej chwili możecie zagrać np. w World of Tanks, by zgarnąć darmowe Master of Orion.