Gracze obstawiają walki w Final Fantasy Tactics na Twitchu

Oczywiście fake’owymi pieniędzmi i w zmodyfikowanej wersji gry.

Kanał oraz stream „Final Fantasy Tactics Battleground” szturmem zdobył popularność na Twitchu. Jeżeli nie wiecie, co to Final Fantasy Tactics – jest to pierwsza część taktycznego spin-offa Final Fantasy na PS1 z 1997. Może tyle o samej grze – warto dodać, że fani od lat modują, zmieniają, psują i strach pomyśleć co jeszcze robią z tą grą.

Ostatnio, jeden z nich wpadł na pomysł stworzenia AI, które będzie toczyć walki między sobą. Tworzonych jest 8 drużyn, które walczą ze sobą w trybie turnieju. Zwycięska drużyna zostaje championem i staje do walki w następnym turnieju. Ale to nie wszystko. Żeby urozmaicić zawody, każdy widz zaczyna z 1000g przypisanym do konta Twitch i obstawia niczym w prawdziwych walkach. Turniej transmitowany jest 24/7 i rozgrywany jest w pełni automatycznie. Do tego każdy może wziąć w nim udział. Sterowanie odbywa się komentarzami na czacie.

Nie jest to pierwszy taki pomysł. Pierwszy był „Salty Bet” – o identycznych zasadach, tyle że w zmodyfikowanej bijatyce MUGEN. Takie modyfikacje otrzymały już swoją nieoficjalną nazwę – Fake bet.  Kto wie – może ujrzymy więcej gier w podobnym stylu i powstanie nowa kategoria na Twitchu? Miejmy tylko nadzieję, że organa władzy niepotrzebnie nie zainteresują się tymi transmisjami i nie zablokują ich w naszym kraju ze względu na bzdurne przepisy.

Kanał FFTBattleground