Gracze PC najeżdżają konsolowe rozgrywki Jedi Academy

Pecetowi weterani znaleźli sposób jak „najechać” konsolowe wersje multiplayera Jedi Academy. Można się domyślać, jak to się skończyło…

Tak, wiem że pełna nazwa, to Jedi Knight: Jedi Academy, ale komu chce się to pisać. Nie mniej – z implementacją cross-play jest tak, że zazwyczaj go nie ma. Podczas ostatnio wspomnianego re-releasa Jedi Academy, który lekko dostosowano do nowych konsol, zapomniałem wspomnieć, że trafił on też na PS4. Twórcy zaimportowali na konsole bardzo lubiany tryb multiplayer i chyba zrobili to za dobrze. Gdyż do gier na konsole mogą połączyć się gracze PC. I to bez żadnych sztuczek czy obejść – wystarczy wpisać konkretny adres IP serwera.

 

Jest to zatem bardzo proste niedopatrzenie, ale fatalne w skutkach. W Jedi Academy grali obecnie jedynie zapaleńcy, więc na konsolowe serwery ruszyła rzeź. Do tego model walki był bardzo nastawiony na używanie myszy, co tylko dodatkowo pomaga pecetowym weteranom. Nie wiadomo, jak długo to potrwa, na pewno twórcy zaraz załatają problem. Ciekawe jest też to, że zazwyczaj z implementacją cross-play są jakieś niesamowite problemy. Jak widać – gierka sprzed 17 lat robi to nadzwyczaj sprawnie. Tak sprawnie, że aż przypadkowo.

Źródło: PCGamer