Graj w Warframe i leć w kosmos

Warframe to całkiem ciekawa gra, która chyba najlepiej spełnia definicję gry-usługi. Tytuł ten, pomimo prawie 6 lat na karku, nadal jest rozwijany.

I to nie tylko o skiny i nowe bronie. Warframe jest praktycznie nie do poznania od swojego pierwowzoru z 2013 roku. W międzyczasie zgromadził sporą rzeszę oddanych fanów. To właśnie dla nich przygotowany jest coroczny TennoCon, na którym to developerzy zapowiadają i omawiają kolejne aktualizacje. Ostatnio Warframe otrzymał otwarty świat (z tym patchem już 3 lokację z otwartym światem), teraz do tego loty kosmiczne i zupełnie nową kampanię. Cały czas poprawiany też jest system walki i poruszania się „kosmicznych ninja”. Twórcom należy się uznanie za tak duży wkład włożony w grę. Do tego jest ona zupełnie darmowa. Z okazji wydania rozszerzenia pod nazwą Warframe: Empyrean, przygotowano kilka naprawdę ciekawych rzeczy. Poniżej możecie obejrzeć nowy, fantastyczny trailer gry, wyreżyserowany przez samego Dana Trachtenberga (reżyser Uncharted, 10 Cloverfield Lane, Black Mirror).

Ale na brak pieniędzy twórcy chyba nie narzekają. Wraz z nowym rozszerzeniem, wygrać można bowiem lot w kosmos. A dokładniej 250 000 $ na tenże cel. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Wystarczy po prostu zarejestrować się i zagrać. Za każdy dzień gry, otrzymuje się jedną szansę. Także hardkorowi gracze mają największe szanse.

Trzeba przyznać, że to wszystko robi naprawdę niezłe wrażenie. Tytuł ten wydaje się chyba nieco niedoceniony w Polsce, a szkoda bo mało jest tak doszlifowanych gier free 2 play. Polecamy spróbować.